Haber

Vefa Sosyal Destek Grubu Gazipaşa’da 46 mahallede çalışmalarını sürdürüyor

Gazipaşa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetinde çalışan Vefa Sosyal Destek Kümelenmesi, Gazipaşa’daki 46 mahallede çalışmalarını sürdürüyor. Gruplar, 1-31 Ekim tarihleri ​​arasında 209 haneyi ziyaret ederek toplam 613 faaliyet gerçekleştirdi.

Yürütülen faaliyetlere ilişkin açıklamalarda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali İstek Büyükakça, “Vakfımızın geçen ayki verilerini paylaştık. SYDV olarak yürüttüğümüz faaliyetler sürekli ve sistemli. 1-31 Ekim tarihleri ​​arasında yaşlılar SYDV bünyesinde engelli vatandaşlarımız tespit edildi.Vatandaşlarımızın ev temizliği ve kişisel bakıma ilişkin temel ve zorunlu ihtiyaçları karşılandı.Ziyaretlerde vatandaşlarımızın gönülleri alındı, dilek ve talepleri dinlendi.Yatalak yaşlıların ihtiyaçları karşılandı. ve engelli vatandaşlarla tanışılarak, yaşlı, engelli, kronik hasta, ihtiyaç sahibi ve ihtiyaç sahibi vatandaşların kişisel bakımlarının sağlandığı, “Yemekleri hazırlandı, evleri temizlendi, halıları kırbaçlandı, bahçeleri temizlendi,” dedi. Bahçeleri sulandı, meyveleri toplandı, camları silindi, çamaşırları yıkandı, serildi, bulaşıkları yıkandı” dedi.

“Onların refahı ve huzuru için çalışıyoruz”

Gazipaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak onların refahı ve huzuru için çalışmalarımızı sürdüreceğimizi söyleyen Büyükakça, “Yaşlılarımız toplumu, aileleri bir arada tutan değerlerin vücut bulmuş halidir. Bizi hayatta tutan şey budur. toplumun merhameti, yaşlılarımızın güzel duasıdır. Yaşlılarımızın huzuru bizim huzurumuzdur. Onlar toplumla birliktedir.” Onların hayata entegre olmalarını, hayata bağlı kalmalarını sağlamak bizim görevimiz” dedi. – ANTALYA

gaziosmanpasahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu