Haber

Hamas’ın mahkumları tünellerde tuttuğu iddiası, serbest bırakılan İsrailli kadının sözleriyle doğrulandı

HamasABD’nin, 7 Ekim sabahı başlattığı Mescid-i Aksa Tufanı operasyonu sırasında rehin aldığı onlarca İsrailliyi Gazze Şeridi’nde kilometrelerce uzunluktaki tünellerde sakladığı tezi, savaşın başladığı günden bu yana gündemdeydi.

SERBEST BIRAKILAN KADININ SÖZLERİ İDDİAYI DOĞRULADI

HamasUzun süredir gündemde olan tez, dün gece silahlı kanadı Kassam Tugayları tarafından serbest bırakılan iki mahkumdan biri olan 85 yaşındaki Yocheved Lifshitz’in, militanlar tarafından tutulduklarını söylemesiyle doğrulandı. Gazze Şeridi’ndeki örümcek ağına benzeyen tünellerde.

“ÖRÜMCEK AĞINA BENZER TÜNELLERDE TUTULDUK”

Hamas Silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın Mısır sınırındaki Refah Sınır Kapısı’ndan dün gece serbest bıraktığı iki kadın esirden biri olan Lifshitz, Tel Aviv’deki İçilov Hastanesi’nde basına açıklamalarda bulundu. Kassam Tugayları’nın Gazze Şeridi’ndeki tünellerini “örümcek ağına” benzeten Lifshitz, onlara yeterli muamelenin yapıldığını belirterek şunları söyledi; “Önce 25 kişinin toplandığı büyük bir salona geldik. Birkaç saat sonra insanları ayırıp ayrı bir odaya koydular. Yanımızda bir doktor vardı ve birkaç günde bir gelip ne olup bittiğini kontrol ediyordu. Doktor sürekli ilaç getiriyordu. Toplamda 5 kişiydik ve her birimizin başında koruma vardı. Davranışları iyiydi, her detayıyla bizimle ilgilendiler.”

GÜÇLERİN GAZZE ALTINDAKİ TÜNELLERDE ELİNDE OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Savaşın başından bu yana gündemde olan iddia, 85 yaşındaki Lifshitz’in, Hamas militanlarının Gazze Şeridi’nde günlerce örümcek ağı benzeri tünellerde tutulduğunu söylemesiyle doğrulandı. Özellikle İngiliz ve ABD basını, Hamas’ın Aksa Tufanı operasyonu sırasında esir aldığı İsraillileri Gazze’de yeraltına kazdığı kilometrelerce tünellerde tuttuğunu bildirdi.

haber-yahyali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu