Haber

Engelli Kartlarının Kullanımında Usulsüzlüklere Karşı Önlemler Alındı

EdirneToplu Taşıma Sistemi (ETUS) Lideri Hakan Giyik, engelli vatandaşların ücretsiz toplu ulaşım şehir kartlarının yakınları tarafından düzensiz kullanıldığını belirterek, “Engelli vatandaşlarımızın başı dertte ama düzensiz kart kullanımıyla da karşılaştık. Engelli vatandaşlarımızın oğlu, kızı, kız kardeşi ve erkek kardeşine verilen kartta, 1 Aralık itibarıyla Aile, “Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nden engelli kartı almayan vatandaşlarımızın kartında güncelleme yapılmayacaktır” dedi.

ETUS Lideri Hakan Giyik, bugün yaptığı açıklamada; Engelli vatandaşların ücretsiz toplu taşıma şehir kartlarını düzensiz kullananlara karşı önlem aldığını belirtti. Giyik, 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nden engelli kartı almayan vatandaşların toplu taşıma ücretsiz şehir kartının güncellenmeyeceğini belirtti.

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ BAŞIMIZIN BAŞINDA”

Hakan Giyik şunları söyledi:

“Devletimizin kanunen getirdiği engelli vatandaşlarımızı ücretsiz olarak taşıyoruz ve hiçbir sıkıntı yaşamadan taşıyacağız. Engelli vatandaşlarımızın başı dertte ama uygunsuz kart kullanımıyla karşılaştık. Oğulları, kızları. Engelli vatandaşlarımızın kız kardeşleri, kardeşleri de var. Bu da çok değerli değil. Buradan şunu belirtmek isterim: 1 Aralık Buna göre Aile Müdürlüğü’nden engelli kartı almayan vatandaşlarımızın kartı ve Sosyal Politikalar güncellenmeyecektir. Halihazırda engelli kartı bulunan vatandaşın kartını Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nden alması gerekmektedir. Aslında bu kart vatandaşımızın sağlık raporu için geçerlidir. Sağlık raporu uygunsa Heyet raporu olması gerekiyor, “8-9 doktorun imzası yoksa Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün verdiği karta aslında sahip olamaz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haber-kahta.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu