Haber

ABD’li tarikat lideri: Evli ve çocuklu, fuhuşa zorlandı

ABD’nin Arizona eyaletinde Mormon tarikatı lideri Samuel Rappylee Bateman’ın 20’den fazla kız ve kadına cinsel istismarda bulunduğu ve onları kendisiyle evlenmeye zorladığı belirtildi. Zorla evlendirilen şahısların ortasında 9 yaşından küçük çocukların olduğu kaydedilirken, Bateman’ın çocukları ve kadınları fuhuşa zorladığı da bildirildi.

Eylül ayında düzenlenen operasyonda tutuklanan 46 yaşındaki Samuel Rappylee Bateman hakkında Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) soruşturma raporu yayımlandı. Buna göre, Bateman’a zorla evlendirilen ve cinsel istismarda bulunan kişiler arasında öz kızının da olduğu belirlendi. 12 yaşındaki çocuğu fuhuşa zorlayan Bateman’ın taciz anlarını da kaydettiği belirtildi.

‘BÜYÜK BİR VARLIĞI VAR’

Tanık ifadelerine atıfta bulunan FBI Spy Dawn A. Martin, belgede Bateman’ın “peygamber olduğunu ilan etmeye başladığını” söyledi. Martin, Bateman’ın ‘eşi’ olarak tanıttığı kişilerin en küçüğünün 2011 doğumlu bir kız olduğunu açıkladı.

İngiliz Daily Mail gazetesi ise ‘büyük bir servete’ sahip olan Bateman’ın iki lüks arabası olduğunu yazdı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu