Yaşam

Yunus Başaran kimdir? TİP Antalya 1. Milletvekili Adayı Yunus Başaran’ın Siyasi Hayatı

TİP milletvekili adayları arasında Türkiye Personel Partisi Antalya 1. sıra milletvekili adayı Yunus Başaran da dikkatleri üzerine çeken isimlerden biri oldu. Türkiye İşçi Partisi’nin kurucu üyelerinden Yunus Başaran, aynı zamanda TİP MYK üyesidir. Peki, Türkiye Personel Partisi Antalya Milletvekili aday adaylarından Yunus Başaran kimdir ve kaç yaşındadır? Yunus Başaran’ın eğitimi nedir?

İşte Yunus Başaran’ın siyaset mesleği…

Yunus Başaran kimdir?

Yunus Başaran 1995 yılında Antalya’da doğdu. Eğitim hayatını sürdürmek için Ankara’yı tercih eden Başaran, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi’nde tamamladı.

Yunus Başaran’ın Eğitim Hayatı

Yunus Başaran, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Başaran, siyasi mesleğinin yanı sıra turizm departmanında farklı alanlarda da görevler üstlendi.

Yunus Başaran’ın Siyasi Hayatı

TİP MYK üyesi Yunus Başaran, 16 yaşında siyasete atıldı. Parti faaliyetlerine 16 yaşında başlayan Başaran, Türkiye İşçi Partisi’nin kurucu üyelerinden ve Merkez Yürütme Kurulu üyesidir.

Başaran, Antalya il başkanı olarak görev yaptı. Parti içi eğitimlerden sorumlu olan Yunus Başaran, bir dönem Akdeniz bölgesinden de sorumluydu. 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde Antalya 1. milletvekili adayıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu