Haber

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin: İsrail’in saldırganlığını durdurmanın zamanı geldi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, “Gerekli adımlar atılmazsa İsrail’in daha fazla cesaret kazanarak iç dünyamızı karıştıracak yöntemlere başvurarak içinden çıkılmaz bir durum yaratmaya başvurmasından korkuyoruz. Tıpkı bölge ülkelerinde olduğu gibi ülke içeriden.” söz konusu.

Bekin, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, “İsrail artık kendini savunmuyor, tüm dünya toplumunun gözü önünde açıkça soykırım yapıyor” dedi. dedi.

Yeniden Refah Partisi’nden Bekin, Yahudi soykırımını konu alan “Piyanist” ve “Hayat Güzeldir” gibi filmleriyle Oscar ödülü alan Hollywood yönetmenlerinin İsrail’in Filistinlilere karşı uyguladığı soykırım vahşetini neden yansıtmadığını sordu. onların filmleri.

Doğan Bekin, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin İsrail’in Gazze saldırılarına ilişkin açıklamasını desteklediklerini belirterek, “Eğer 24 saat içinde ateşkes sağlanamıyorsa ve saldırılar durmuyorsa, Türkiye tarihi geçmişi nedeniyle hızla devreye girip gereğini yapmalıdır” dedi. İnsani ve dini sorumluluklarımız var.”

İsrail’e karşı caydırıcı tedbirlerin alınması gerektiğini vurgulayan Bekin, “Gerekli adımların atılmaması halinde İsrail’in daha fazla cesaret gösterip, tıpkı İsrail’de olduğu gibi ülkemizi içeriden bozma yöntemlerine başvurarak içinden çıkılamaz bir durum yaratmaya çalışmasından korkuyoruz. Bölge ülkeleri olarak “Ülke olarak gerekli adımları bir an önce atalım. İsrail’in bu saldırgan vahşetine ‘dur’ demenin zamanı gelmiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu