Ekonomi

Türkiye’ye giriş yapmak üzere 27 milyon TL değerinde yasa dışı uyuşturucu ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İstanbul Havalimanı’nda gerçekleştirilen operasyonda 27 milyon TL bedelle kaçak ilaç ele geçirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, kaçakçılıkla ilgili çalışmaları kapsamında yaptıkları risk analizi ve hedefleme çalışmaları sonucunda şüpheli gördükleri yabancı uyruklu 3 kişinin peşine düştü. .

Şüphelilerden birinin Türkiye’ye girişte pasaport işlemlerinde sorun yaşadığını fark eden gruplar, şahsın beraberindeki valizleri tedirgin bir halde yanındakilere verdiğini tespit etti. Diğer 2 şüpheli ise ekipler tarafından takibe alındı. Türkiye’ye girmek için yolcu salonu çıkışına hareket eden 2 kişi gruplara müdahale etti.

Röntgen taraması yapılan kişilerin valizlerinde şüpheli yoğunlukların olduğu görüldü. Valizlerin açılmasının ardından yapılan detaylı aramada çok sayıda tıbbi ilaca rastlandı.

Ele geçirilen ilaçlar incelendiğinde, kanser tedavisinde kullanılan, organ yetmezliğini önlediği belirlenen, bağımlılık yapan ve kötüye kullanma olasılığı yüksek, reçetesiz alınamayan ve yan etkileri ağır olan ilaçların farklı türleri olduğu anlaşıldı.

Yapılan tespitlerde, uyuşturucu maddenin 3 zanlı ile ilgili olduğu ve organize hareket ettikleri belirlendi. Nüfus sayımı sonucunda toplam 307 kutu tıbbi ilaç ele geçirilirken, ülkeye getirilmeye çalışılan yasa dışı uyuşturucunun piyasa değeri 27 milyon lira oldu. Türk Lirasıolmaya kararlıydı.

Olayla ilgili soruşturma Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde devam ediyor.

Hibya Haber Ajansı

haberfoca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu