Haber

Teksas Valisi Abbott düzensiz göçmenleri Los Angeles’a gönderdi

p>Meksika sınırındaki Teksas’ın Cumhuriyetçi Valisi, Demokrat Lider Joe Biden’ın sınır güvenliği politikasını eleştirmek için Demokratların yönettiği Los Angeles kentine bir otobüs dolusu düzensiz göçmen gönderdi. Los Angeles Belediye Başkanı Karen Bass, bu duruma hazır olduklarını vurgulayarak, “İnsanların hayatlarıyla oynayan önemsiz siyasetçilerin etkisinde kalmayacağız” diyerek yanıt verdi.

Teksas Valisi Greg Abbott, dün bir otobüs dolusu kaçak göçmenin Los Angeles şehrine götürüldüğünü ve şehrin ana tren istasyonuna bırakıldığını duyurdu. Abbott yaptığı açıklamada, “Teksas’ın küçük sınır kasabaları, Başkan Biden’ın sınırı savunmayı reddetmesi nedeniyle Meksika’dan Teksas’a yasadışı yollardan geçen binlerce insan tarafından ezildi ve istila edildi.” ‘ artık gitmek istediği büyük bir şehir.

BIDEN BURAYA GELENE KADAR DEVAM EDECEKLER Sınır topluluklarımız, Lider Biden’ın sınır krizinin ön saflarında yer alıyor ve Teksas (Başkan Biden) işini yapmak ve sınırı güvence altına almak için harekete geçene kadar bu çok ihtiyaç duyulan yardımı sağlamaya devam edecek” dedi. Benzer şekilde 2022’de Demokratların yönetimindeki Washington, New York, Chicago, Philadelphia ve Denver şehirlerine otobüslerle düzensiz göçmen gönderdi. Vali Abbott’ın açıklaması üzerine 40 kişinin otobüsle şehre geldiğini doğrulayan Başkanlık sitesinde bugün yazılı bir açıklama yapan Başkanlık sitesinde, “Amerikan seçilmiş bir yetkilinin insanları ucuz siyasi oyunlarda piyon olarak kullanması nefretliktir.” sağlıklarını ve esenliklerini siyasete tercih ettiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı; “Göreve geldikten kısa bir süre sonra, Los Angeles Cumhuriyet Valileri tarafından sevilen aşağılık bir şova maruz kalırsa, Şehir Departmanlarına plan yapmaları talimatını verdim. Bu bizi hazırlıksız yakalamadı, yıldırmayacak da. Şimdi planımızı uygulama zamanı. Acil durum idaremiz, polisimiz, itfaiyemiz ve diğer departmanlarımız otobüs hareket halindeyken gelenleri öğrenebildiler ve otobüs gelmeden kar amacı gütmeyen ortaklarla seferber oldular. Los Angeles, nefret veya endişeyle hareket eden bir şehir değil ve asla insan hayatıyla oynayan küçük politikacıların etkisinde kalmayacağız. Tüm insanlara haysiyet ve şefkatle davranmayı amaç edinmiş bir şehriz.”

kahramankazan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu