Haber

Suudi Arabistan bin Filistinliye hac ziyareti yapacak

Suudi Arabistan’daki Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Başkanı ve Kabe İmamı Abdurrahman es-Sudeys, ülkesinin bin Filistinliye hac sağlama kabiliyetine övgüde bulundu.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA’nın haberine göre Sudeys, Suudi Arabistan’ın Filistinli şehit, yaralı ve tutsak yakınlarından bin kişiyi ağırlamasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sudeys, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in “dünyanın her yerinden Müslümanların kutsal topraklarda ağırlanması ve sorunlarının çözülmesi için destek verdiğini” bildirdi.

Filistinli şehit, yaralı ve tutsak yakınlarından bin kişinin kutsal topraklarda ağırlanmasına ilişkin Sudeys, Filistinlilerin İslam İşleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Hadim’ül Haremeyn Eş Şerifeyn Misafir Programı kapsamında ağırlanacağını bildirdi. Suudi Arabistan

Sudeys, “Filistinli şehit, yaralı ve tutsak ailelerinden bin Filistinlinin hac için ağırlanması Suudi Arabistan’ın Filistin’e, İslami değerlere ve Mescid-i Aksa’ya olan ilgisini gösteriyor.” sözlerini kullandı.

Filistin Vakıflar ve Diyanet İşleri Bakanı Hatem el-Bekri, Kral Selman’ın “Filistinlileri her alanda cömertçe desteklediğini” vurguladı.

Suudi Arabistan’dan yapılan açıklamada, Kral Selman’ın talimatıyla Filistinli şehit yakınları, yaralılar ve hac farizasını yerine getirecek mahkumlardan bin kişinin ağırlanacağı duyuruldu.

haber-mesudiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu