Haber

Refah Partisi’nden Doğan Aydal Yine: Biz muhalefet partisiyiz

Milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti’yi destekleme kararı alan ve AK Parti listelerinden 5 milletvekili çıkaran Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal, kendilerinin muhalefet partisi olduklarını söyleyerek, “Halk arasında genellikle yanlış bir kanı var: İktidar ortağı olduğumuzu düşünüyorlar” dedi.

AK Parti ile işbirliklerinin sadece seçimi kapsadığını belirten Doğan Aydal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her açılışa Refah Partisi Genel Başkanı Yine Fatih Erbakan’ı davet ederek bir algı çalışması yürüttüğünü de iddia etti.

TV100’de konuşan Doğan Aydal, şunları söyledi: “Kamuoyunda genelde yanlış bir algı var, bizi iktidar ortağı sanıyorlar. Seçimde geçici bir işbirliği yaptık. Seçimden sonra iki parti bir araya gelip ittifak yaparsa iktidarda yer alırız. Yoksa şu anda 5 milletvekili olan bir muhalefet partisiyiz.”

Aydal şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın bir tavrı var; Cumhurbaşkanımızı bütün açılışlara davet ediyor, el kaldırıyor, topluma bir imaj vermeye çalışıyor: ‘Biz yine ittifakla seçime girdik.’ Böyle bir durum yok. Dolayısıyla biz işlemlere müdahil değiliz. Yakın gelecekte Sayın Cumhurbaşkanımızın bu durumu çok net bir şekilde anlatacağını düşünüyorum. Çünkü toplumdaki bu algıyı yıkmamız lazım. Partinin geleceği buna bağlı.” (HABER MERKEZİ)

midyat-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu