Haber

Memur-Sen zammı yeterli bulmadı… Teklif revize edilmeli!

ANKARA (İGFA) – Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bugün düzenlenen 7’nci Dönem Toplu Sözleşme Müzakereleri toplantısında, 2024’ün ilk 6 ayında memur ve memur emeklilerinde yüzde 14, ikinci 6 ayda yüzde 9; ; 2025 yılı ilk 6 ay için yüzde 6, ikinci 6 ay için yüzde 5 oranında zam teklifi yaptıklarını açıkladı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Heyet Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın zam teklifine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Genel Lider Yalçın, “Gelen teklifi onaylamamız mümkün değil” diyerek, “Bu açıdan önerimiz teklifin revize edilmesidir. Kamu görevlileri kira konusunda sıkıntı yaşıyor. Bu konuda masaya gelecek bir teklif bekliyorduk. Bayram ikramiyesinden diğer sosyal haklara ilişkin henüz bir hüküm tesis edilmedi. Merkez Bankası’nın enflasyon tahmininin 10 puan gerisinde kalan teklifle masanın açılmasını tuhaf buluyoruz.” dedi.

Görüşmelerin 17 ve 22 Ağustos ortasında yeniden yapılması, tarafların anlaşmaya varamaması halinde 23 Ağustos’tan itibaren Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na başvurması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu