Haber

Memduh Büyükkılıç’tan yol çalışmalarına yakın takip

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Bulvarı’nı Nalçik Bulvarı’na bağlayacak 7 kilometrelik yolunun 2 bin 700 metrelik son etabında çalışmalarda sona gelindi.

Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın özel önem verdiği ulaşım konusunda Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaçlar doğrultusundaki çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda şehrin ulaşım ağını artırmak ve doğu-batı sınırında daha konforlu bir ulaşım sağlamak amacıyla inşa edilen Mustafa Şimşek Bulvarı’nı Nalçik Bulvarı’na bağlayacak yolun açılışı için gün sayıyor.

MALATYA YOLUNA DİREK ULAŞIM SAĞLANACAK

Yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 7 kilometre uzunluğundaki Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Bulvarı’nda sona gelinen 2 bin 700 metrelik son etabın da tamamlanmasıyla, Malatya yoluna direkt ulaşım Kılıçaslan, Köşk, Alpaslan ve Yıldırım Beyazıt mahallelerinden sağlanacak.

Başkan Büyükkılıç, “Çalışmalar kapsamında içme suyu ve yağmur suyu hatları ile diğer altyapı kurumlarına ait yeni hatların yapımları tamamlandı. Yolun Sami İpek Bulvarı ile Nalçik Bulvarı arasındaki kesiminde alt ve üst temel malzemelerinin döşenmesi ile asfalt çalışmaları tamamlanmak üzere. Önümüzdeki günlerde trafiğe açılacak yolda çevre düzenleme çalışmalarına da başlanmış olup, yolun konforlu ve güvenli kullanımı için tüm tedbirler alınacaktır.

15 BİN TON ASFALT KULLANILAN YOLDA 20 MİLYON TL YATIRIM

Kentin dört bir yanını geniş ve modern yollarla birbirine bağlamaya devam eden Büyükkılıç yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, Şehit Asteğmen Mustafa Şimşek Bulvarı’nı Nalçik Bulvarı’na bağlayacak yol için 15 bin ton asfalt kullanırken, altyapı, üstyapı, köprüler yapılıyor. sel kanalları ve yol üzerinde İmalat çalışmaları da harcanan yolun yatırım maliyeti yaklaşık 20 milyon TL oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu