Haber

Kurtulmuş’tan vekillere şişe ve bardak hediyesi

ANKARA – Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, Meclis’teki tüm milletvekillerine ve milletvekillerinin üçer personeline cam su şişesi ve bardak hediye etti.

600 milletvekili ve bin 800 milletvekili personeline toplamda 2 bin 400 cam şişe ve 2 bin 400 bardak iletildi. Bardak ve şişelerin bulunduğu kutular milletvekili odalarına dağıtıldı.

Kurtulmuş’un ilettiği hediye kutularında “Hediyemizi Sıfır Atık hareketine katılmanız ve doğayı koruma bilinciyle kullanmanız dileğiyle” notu yer aldı.

MECLİS ‘TASARRUF’ EDECEK Mİ?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in duyurduğu ‘Tasarruf Paketi’ kapsamında kamuda ajanda, takvim, plaket, eşantiyon türü hediyeler yasaklanmıştı.

Bu konuda yasama organı Meclis’te henüz bir adım atılmazken CHP Genel Başkanı Özgür Özel geçtiğimiz hafta yaptığı grup toplantısında CHP olarak bütün gruplara ve Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş’a çağrıda bulunarak, “Meclis, tasarruf genelgesi dışında değildir. Meclis’e ‘tasarruf et’ deme yetkisi yürütmede değildir. Kendi genelgemizi hızla hazırlamalıyız. Yürütmenin ortaya koyduğundan çok daha kapsamlı bir tasarruf genelgesi için CHP olarak bütün gruplara ve Meclis Başkanı’na çağrıda bulunuyoruz. Başkanlık Divanı toplansın, millete ‘kemer sık’ denirken, milletin vekilleri tasarrufun dışında kalmasınlar” demişti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu