Yaşam

İmamın Cuma hutbesinde söyledikleri İdo Tatlıses’i çileden çıkardı: Yazık.

İstanbul Sultangazi’deki Cebeci Camii imamı Murat Gündoğdu’nun cuma hutbesinde “28 Mayıs akşamı silahlarınızı takın, ağzına kadar dolu iki silahım var” sözleri tepki çekti. Sosyal medyada gündem yaratan sahneye, İbrahim Tatlıses gibi şarkıcının oğlu İdo Tatlıses’ten bir tepki geldi.

“AYNI YERDEN ÖVDÜĞÜ KİŞİLERE ‘SİLANE GETİRİN’ DİYOR”

İmama tepki gösteren İdo Tatlıses, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “O zaman gençler neden camiye gitmiyor! Gidenler duyuyor. Aynı safta namaz kılanlar için silahlarınızı hazırlayın. , kimin ne olduğunu bilmeden Yazık kendi evin yetmez mi Allah aşkına?” “Siyasetinizi milletin evine taşıyorsunuz? Kimin için silaha sarılın diyorsunuz? Eşime mi? Babama mı? Anneme mi? Kardeşlerime mi? Arkadaşlarıma mı? herkesin içine tohum ekmen gerekirken, onları yabancılaştırmamalısın…” sözlerini kullandı.

GÖRÜNTÜLER İÇİN İNCELEME BAŞLATILDI

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı, sosyal medyada yayılan görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Konuşma görüntülerinin ardından açıklama yapan imam, “Devletin başı kim olursa olsun, ben her zaman devletin büyüklerine dua eden bir adamım. Bugün hutbenin konusu da gazilerle ilgiliydi. Kafatası milliyetçileri de değiliz.” Bizim Alevi, Kürt, Sünni gruplarla bir sorunumuz yok. Provokatif eylemlerin peşinde değiliz. Camiamız bizi biliyor” dedi.

İdo Tatlıses

odunpazariajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu