Haber

İHH, Bursa’da “Yetim Dayanışma Gecesi” düzenledi

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi tarafından “Yetim Dayanışma Gecesi” düzenlendi.

İHH’dan yapılan açıklamaya göre, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sağladığı bu yıl 10’uncusu düzenlenen program, “Her Yüreğe Bir Yetim” sloganıyla Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte bir konuşma yapan İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan, İHH’nın “Yetim Sponsorluk Sistemi” ile dünyanın farklı coğrafyalarında 134 bini aşkın yetime destek verildiğini açıkladı. Yüzbaşı, Kuran ve hadislerde yetimlere merhamet edilmesi yönünde emir ve tavsiyelerin yer aldığını hatırlatarak, “Her evin sahip olduğu bir yetimi olmalıdır” dedi. sözlerini kullandı.

İHH Yetim Araştırmalarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Başer, dünyada kimsesiz bir çocuk kalmayana kadar çalışmak gerektiğini vurguladı.

Etkinlikte video gösterimlerinin ardından programın konukları Bekir Develi ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yetimliğin değerine vurgu yapan konuşmalar yaptılar.

Programın sonunda katılımcılar dış salonda kurulan stantlarda yetimlerin yararına katkıda bulundular.

İHH, Yetim Sponsorluk Sistemi ile Türkiye dahil 47 ülkede her ay düzenli olarak 134 binden fazla yetime destek oluyor. Ayrıca 43 yetimhane, 1 yetim eğitim merkezi ve 1 yetim eğitim köyü 13 ülkede hizmet vermeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu