Haber

Galatasaray’dan depremin yaralarını sarmaya dev destek: Konteyner şehir oluşturacağız

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük hasara yol açan depremlerin ardından yardımlar gelmeye devam ediyor. Galatasaray Başkan Yardımcısı Erden Timur, büyük yıkıma neden olan sarsıntılar nedeniyle nasıl yol alınacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

“ÇOK BÜYÜK BİR FELAKET”

Erden Timur yaptığı açıklamada, “Çok büyük bir afet. Birçok afette koordinasyon için orada bulunduk. Galatasaray olarak bölgeye yardım tırları getirdik. İlk gün Hatay’a gittik. 3 gün oradaydık. ve şimdi Kahramanmaraş’tayız.” söz konusu.

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Çalışmalarına devam ettiklerini belirten Timur, “Yardım dağıtımı için tıra ihtiyaç var. Seyyar tuvalete ihtiyaç var. Salgın hastalıkların yayılmasını önlemek için bu zorunlu bir ihtiyaç. Hepimiz için çalışıyoruz. bunlar.” sözlerini kullandı.

“İHTİYAÇ BÜYÜK OLACAK”

Büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından daha duyarlı olmamız gerektiğini söyleyen Erden Timur, “İyileşme döneminde herkes daha duyarlı. Ama iyileşme döneminde herkesin daha duyarlı olması gerekiyor. İhtiyaç çok büyük olacak.” söz konusu.

“KONTEYNER KENT KURACAĞIZ”

Barınma sorununun altını çizen Timur, “Evleri yıkılan insanlar var. Belki milyonların üzerinde insan barınma sorunu yaşayacak. İnsanların barınma sürecinde ihtiyaçlarının da karşılanması gerekiyor. Duyarlılık çok önemli. Halkımızın ilgisi bu anlamda devam ediyor.Çok duyarlı bir toplumuz.Herkes her konuda birlik içinde.Galatasaray olarak kampanyayı hem gıda yardımını hem de konteyner kent oluşturacağız.” şeklinde konuştu.

yuregirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu