Haber

Esenler Medya Akademisi Sertifika Töreni ile Sona Erdi

Esenler Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Esenler Medya Akademisi, sertifika töreniyle sona erdi. Tören öncesinde sunucu Başak Şengül’ün moderatörlüğünde, TRT Özel Haber Müdürü Zeynel Yaman ve Türkiye Gazetesi Haber Müdürü Fatih Selek’in katılımıyla “Türkiye Yüzyılında Gazetecilik” paneli düzenlendi.

Esenler Belediyesi, Bağlantı Platformu Derneği ve Kırklareli Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi’nin katılımıyla bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Esenler Medya Akademisi, Gazetecilik, TV gazeteciliği gibi alanlarda 8 haftalık eğitim sürecinin ardından sertifika töreniyle sona erdi. , dijital medya, sinema, diksiyon, konuşmacılık ve sunum. Bitti.

Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen tören öncesinde haber spikeri Başak Şengül’ün moderatörlüğünde “Türk Yüzyılında Gazetecilik” konulu bir panel gerçekleştirildi. Panele TRT Özel Haber Müdürü Zeynel Yaman ve Türkiye Gazetesi Haber Müdürü Fatih Selek konuşmacı olarak katıldı. Panelde sahneye çıkan gazeteciler, Esenler Medya Akademisi’nden mezun olan öğrencilere mesleki deneyimlerini anlattı ve gazeteci olmak isteyen gençlere tavsiyelerde bulundu. Panelin sonunda gazeteciler gençlerin sorularını yanıtlarken, kendilerine tablo hediye edildi. Törende öğrenciler sahneye çağrılarak sertifikaları takdim edildi.

“Sektörden tanışamayacağımız birçok insanla burada tanıştık.”

Programda konuşan Medya Akademisi Öğrencisi Ertuğrul Kuzan, “Medya Akademisi’ni sosyal medyadan öğrendim. Medyanın ne kadar farklı olduğunu insan katıldıktan sonra anlıyor. Burada seminerler, eğitimler yapıldı. Burada tanımadığımız birçok insanla tanıştık. Şube içinden tanıştık. Burada staj imkanları da elde ediyoruz. Farklı. “Medya kuruluşlarında ve Esenler Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde farklı staj imkanları bulduk. 8 haftalık çok güzel bir programdır ve tavsiye ederim. Burada perde arkasını, düzenlemeyi ve düzenlemeyi öğrendik” dedi.

Etkinlikte konuşan bir diğer öğrenci Büşra Nur Bayrak ise, “Medya Akademisi bize büyük bir ufuk oluşturdu. Medya akademisinde haber yazmayı, haber çekmeyi, retorik eğitimi, kamera kullanma gibi şeyleri öğrendik. hocalar çok ilgilendiler.Esenler Medya fakültesinde okuyan tüm arkadaşlarıma “Akademiyi deneyimlemesini tavsiye ediyorum” dedi.

“Belediyelerin bu tıbbi faaliyetleri öğrencilere ilaç gibi diyebilirim.”

Panel öncesinde konuşan Türkiye Gazetesi Haber Müdürü Fatih Selek, “Gazetecilik dünyada 400 yıldır yapılan bir meslek. Son yüzyılda önemli bir değişime uğradı. 1990’lı yıllarda ise büyük bir dönüşüm yaşandı. Özel televizyonun ve sosyal medyanın hayatımıza girmesi Gazetecilik çok hızlandı Yeni Yüzyılda yapay zeka ortamında gazetecilik nasıl gelişecek Teknolojik değişimler gazeteciliği nasıl etkileyecek Bu konudaki görüşlerimizi ışığında açıklamaya çalışacağız. “İletişim fakültesi mezunuyum. İletişim fakültelerinde uygulama imkanları çok kısıtlı olduğu için öğrenciler mesleki deneyim kazanamıyor. Belediyelerin bu tıbbi faaliyetleri onlara ilaç gibi diyebilirim.” Alanında akademilere katılmış genç arkadaşlar” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu