Yaşam

Erkan Can ve Güven Kıraç ile Küçükçekmece’de Keyifli Röportaj

Sinema ve tiyatro dünyasının usta oyuncuları Erkan Can ve İtimat Kıraç, “Açık Konuşalım” başlıklı söyleşileriyle Sefaköy Kültür Sanat Merkezi’ne konuk oldu.

Küçükçekmece’de izleyicilerle samimi ve keyifli bir sohbet gerçekleştiren ikili, ‘özgüven, özgüven ve kişisel gelişim ve oyunculuk’ üzerine konuşarak gençlere değerli tavsiyelerde bulundu. Söyleşiye Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç da katıldı.

Güven Kıraç: Oyunculuğa inandım, vazgeçmedim

Belirli bir amaca veya amaca ulaşmak için azimli olmanın değerine dikkat çeken ünlü oyuncu İnanç Kıraç, “Oyuncu olmak istiyordum, konservatuar sınavlarında kalıyordum. Her seferinde hayal kırıklığı ve ıstırap hissettim. Sınavları kaybettiğim sürece oyuncu olamayacağınız söylendi. Pes etmedim. Tekrar tekrar denedim. Oyuncu olayım diyordum, inandım. Ne küskünlüğe ne de küskünlüğe kapıldım. 3. yılda beni kapıdan almazlarsa bacadan gireceğimi anladılar. Oyunculuk yapmak isteyen gençlere imkanınız varsa konservatuar eğitimi alın derim. Bu mümkün değilse özgüven çok değerli bir şeydir. Eğer pes etmezsen, senden kurtulmaz. pes etme. Kendine inan. Kendime inanmaktan ve güvenmekten asla vazgeçmedim” dedi.

Sanatta torpido yetmez

Sanat alanında torpidonun her zaman yeterli olmayacağının altını çizen İnanç Kıraç, “Her şeyde olduğu gibi sanatta da iyilikler var ama sahnede yalnızsınız. Yalnızsın. Bir role girdiğinizde, kendi lehinize inanmanız yeterli değildir. Önce kendinize inanmalısınız, sonra seyirciyi ikna etmelisiniz. Bir kralı oynuyorsanız, sanki zihinsel yetilerinizi kaybetmişsiniz gibi kral olduğunuza inanmalısınız. Aslında oyunculuk mesleğinin temelinde kendine inanmak yatıyor.”

Erkan Can: Kendine zaman ayırma konusunda bencil ol

Usta oyuncu Erkan Can da röportajda gençlerin sorularını yanıtlayarak değerli tavsiyelerde bulundu:

Kendinize şu soruyu sorun: “Ne olmak istiyorum? Önce bundan emin olun. Çevrenizdeki insanlar bu konudaki kabiliyetinize göre size ışık tutar. Bunu keşfettiğinizde, gelecek için bir plan yapmak gerekir. Bunun temeli okumaktır. Kendi öğretmenin ol. Kendini geliştir. Bu yol uzun ve zaman çok kısa. Zamanı doğru kullanmalısın. Azmin elinden hiçbir şey kaçmaz. Sokaklarda yürümek güzel ama zamanı var. Ayrıca kısa tutulmalıdır. Kendinize zaman ayırma konusunda bencil olun. Şimdi yapmalısın… Gençken yaptıkların gelecekte de aklında kalacak. Büyüyünce okuduğunu hatırlamıyor. Her şey gençken olur”

Konuşmanın sonunda Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç konuklara teşekkür ederek çiçek takdim etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

karabaglarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu