Yaşam

Deneyenlerin %99’u başarısız oluyor! Görseldeki atmosfere uymayan nesneyi yalnızca benzersiz bir gözlem yeteneğine sahip kişiler bulabilir

Görseldeki atmosfere uymayan nesneyi bulmanız için hazırlanan bu içerik bir optik ara ve bul bulmacasıdır. Zeka testi çeşitlerinden biri olan optik bulmacalar, sadece çocukları eğlendirmek için yapılan görsel oyunlar değil aynı zamanda yetişkinlerinde zihinsel gelişimi sürdürmek, hafıza problemlerini önlemek ve konsantrasyon becerilerini geliştirmek için de oldukça faydalıdır.

Ara ve bul bulmacaları zeka testleri arasında en popülerlerinden bir tanesidir. Zeka testi severlerin çözmekten en keyif aldığı bulmacalar arasında yer alır ve çoğunlukla görüntülerin içerisindeki gizli nesneleri/hayvanları tespit etmeye dayanır.

Günlük hayatın telaşından bunalıp bir nebze de olsa eğlenmek istiyorsanız hadi gelin sizler için hazırladığımız “görseldeki atmosfere uymayan nesneyi bul” isimli ara bul bulmacasına geçelim!

ATMOSFERİ BOZAN NESNEYİ BULYukarıdaki görselde birkaç yetişkin ve çocuğun birlikte neşeli bir şekilde bir evin çitlerini boyadığını görüyorsunuz. Bir çocuk boya malzemelerini taşırken bir yetişkinde onları izliyor. Bu görselde boya yapan insanlar, ağaçlar, ev ve çimen dışında ne olabilir ki demeyin. Bu görselde atmosferi uymayan bir nesne var ve bu nesneyi yalnızca benzersiz gözlem yeteneğine sahip kişiler bulabilir.

Ancak bu görseldeki atmosfere uymayan nesneyi bulmak için yalnızca 8 saniyeniz var. Ve bu süre kısıtlaması ara bul bulmacasını daha eğlenceli ve zorlu bir hale getiriyor. Hazırsanız görseldeki atmosfere uymayan nesneyi bulma mücadelesine başlayalım!

İPUCUNA MI İHTİYACINIZ VARSüre akıyor. Görselin atmosferine uymayan herhangi bir detay gözünüze çarptı mı yoksa ipucuna mı ihtiyacınız var? Öyleyse size bir ipucu verelim. Görseldeki atmosfere uymayan nesne bir havuç. Ama bu havuç nerede, onu bulmak da size kaldı.

Süre giderek azalıyor. Hızlı olmanız lazım. Zamana karşı yaptığınız bu mücadele de kaybetmeyi göze alamazsınız. O yüzden tüm gözlem performansınızı kullanın. Tüm resmi hızlıca tarayın ve havucun yerini tespit etmeye çalışın.

GÖRSELDEKİ ATMOSFERE UYMAYAN NESNE NEREDE?

Evet, süre bitti. Görseldeki atmosfere uymayan nesneyi yani havucu bulabildiniz mi? Eğer doğru yanıtı bulabildiyseniz benzersiz bir gözlem yeteneğine sahipsiniz demektir. Ancak halen daha bulamadıysanız süreyi tekrar başlatarak kendinize bir ikinci şans verebilir ya da aşağıda sizin için verdiğimiz çözüme bakarak havucun yerini görebilirsiniz.

Gelelim görseldeki atmosfere uymayan nesnenin yani havucun yerine… Eğer çok dikkatli bakarsanız verandada çitleri boyayan insanları izleyen kadının arkasında evin duvarında gizli havucu göreceksiniz.Gördüğünüz gibi havuç burada gizlenmişti. Peki, siz verilen süre zarfında görselin atmosferine uymayan nesnenin yerini tespit edebildiniz mi yoksa mücadele size biraz zorlayıcı mı geldi?

Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilir ve sitemizde yer alan bahçe resmindeki mantık hatasını ya da süre dolmadan iki resim arasındaki 5 farkı bul adlı zeka testi bulmacalarını çözerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu