Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’ı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirilen resmi karşılamada, Erdoğan ve Tatar’ın tören alanında yerlerini almasının ardından İstiklal Marşı söylendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören nöbetçilerini “Merhaba asker” diyerek selamladı. Daha sonra Erdoğan ve Tatar heyetlerini birbirlerine takdim ettiler.

Törenin ardından baş başa görüşecek olan Erdoğan ve Tatar heyetler arasında öğle yemeğinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Atatürk Anıtı’nı ziyaret etti

Erdoğan, resmi ziyaret için geldiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) temasları kapsamında Lefkoşa’daki Atatürk Anıtı’nı ziyaret ederek çelenk koydu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, anma özel defterine şunları yazdı:

“Sevgili Atatürk, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile dayanışma, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için yeniden huzurlarınızdayız. 28 Mayıs 2023 tarihinde ülkemizde yapılan seçimlerde bir kez daha milletimizin yanında yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olarak kendi vatandaşlarımızdan ve Türk Milletinden ayrılmaz bir bütünüz: “Kıbrıs Türk toplumunun bir parçası olan Kıbrıs Türk halkına sevgiyle hizmet ettik. Yeni dönemimizde Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Kıbrıslı Türk kardeşlerimize karşı sorumluluklarımızı yerine getireceğimizi umuyorum. Ruhun huzur içinde yatsın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu