Haber

Corendon Alanyaspor-Adana Demirspor maçının ardından

Spor Toto Üstün Lig’in 14. haftasındaki evinde Adana Demirspor ile 0-0 berabere kalan Corenden Alanyaspor’un teknik yöneticisi Francesco Farioli, “Oyuncularım sonunu düşünmeden atak yapmadılar. Oyunu kontrol etmeyi bildiler.” dedi.

Farioli, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, maçı iki farklı başlıkta incelemek gerektiğini söyledi.

11’e 11’de oynanan kısımda topun denetiminin kendilerinde olduğunu belirten Farioli, şunları kaydetti:

“Maçta pozisyonlar ürettik. Rakip, 10 kişi kaldıktan sonra oyunun dinamiği farklı noktaya gitti ama buna rağmen biz oyun disiplininden kopmadık. Özellikle gerideki mesafeler, çok doğruydu. Kontrataklara engel olmaya çalıştık. Çünkü rakibimizin tehlikeli kontratak oyuncuları vardı. 10 kişi kaldıktan sonra maç, çok farklı bir yöne gitti ama bu dönemde de pozitif işler yapmaya devam ettik. Geride önleyici markajlar oluşturduk. Topun kontrolünü elimizde tutuk.”

Rakip 10 kişi kalınca oyuncularının daha fazla kazanma isteğinin olduğunu anlatan Farioli, “Oyuncularım sonunu düşünmeden atak yapmadılar. Oyunu kontrol etmeyi bildiler. Bugün gerçekten oyuncularımdan çok pozitif oyun gördüm.” diye konuştu.

Bir gazetecinin grubun oyun anlayışının oturup oturmadığı ve ligdeki durumlarıyla ilgili sorusu üzerine Farioli, Dünya Kupası ortasının kendileri için güzel olacağını kaydetti.

Farioli, ekibin bu yıl geç kurulduğunu ve kimi oyuncularla çok çalışma fırsatı bulamadığını lisana getirerek, “Şimdi zamanımız var. Önümüzdeki 45 günde özellikle bizim oyun anlayışımıza adapte edemediğimiz oyuncuları, net olarak bu oyuna alıştırmaya çalışacağız. Elbette bazı taktiksel değişiklikler, olabilir. Ama oyun fikrimiz aynı şekilde devam edecek.” sözlerini kullandı.

Farioli, ligde oynadıkları 14 maçta beklemedikleri puanlar da kaybettiklerini fakat günün sonunda aşağı üst hak ettikleri yerde olduklarını da vurguladı. Maç maç baktıklarında 3-4 maçta daha fazla puanlar, kazanabilme durumlarının olduğunun altını çizen Farioli, “Dediğim gibi takımız çok geç kuruldu. Doğru çalışma için zamanımız olmadı. Yeni gelen oyuncularımız takıma, oyuna adapte olamadılar, sakatlıklar yaşadılar. Umarım bu 45 günlük ara bizim için iyi ve faydalı olacak.” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu