Haber

Bursa’da Yabancı Uyruklulara Sıkı Denetim

Bursa’da Emniyet Müdürlüğü koordinasyonunda yabancı uyrukluların yoğun olduğu bölgede sıkı denetim gerçekleştirildi. Şüphelilerin kimliklerini de sorgulayan Bursa polisi; zabıta, gıda ve maliye memurları ile birlikte girdikleri dükkanları da denetledi. 6 işletmeye ruhsatsızlık ve vergi levhası olmaması nedeniyle toplam 303 bin lira para cezası verilirken, 2 işletmeye de mali ceza kesildi.

Yabancıların yoğun olarak yaşadığı Yavuzselim Mahallesi Hayrettinoğlu Caddesi, Su Deposu Caddesi, Arabatayağı Mahallesi ve Çınarönü Mahallesi’nde Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis gruplarının koordinasyonunda denetim gerçekleştirildi. Maliye Bakanlığı yetkilileri, İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve Emniyet Müdürlüğü personelinin katıldığı asayiş ve inanç uygulamasında hem şüpheli şahıslar hem de işyerleri derinlemesine incelendi. Zabıta ekiplerince yapılan kontrolde 40 işyeri incelenirken, 6 işyerine ruhsatsızlık ve vergi levhası olmamasından 303 bin lira para cezası kesildi, 2 işyerine mali yönden ceza kesildi, 170 kişi UYAP tarafından sorgulandı.

Yavuzselim Mahallesi Hayrettinoğlu Caddesi, Su Deposu Caddesi, Arabatayağı Mahallesi ve Çınarönü Mahallesi çevresi başta olmak üzere kentte Suriyelilere ve dükkanlara yönelik denetimler gerçekleştiren Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı gruplar, vatandaşların huzuru ve güvenliği için uygulamanın devam edeceğini duyurdu. . – BURSA

ahlatajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu