Haber

Adıyaman’da Süleyman Soylu: İşimiz bitene kadar buradan ayrılmayacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem felaketinin yaşandığı illerde çalışmalarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş’ta depremin vurduğu Adıyaman’daki enkaz alanlarında incelemelerde bulunan Soylu, AFAD koordinasyon merkezinde STK temsilcileriyle görüştü.

Ramazan öncesi yapılması gerekenler konuşuldu.

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Bakan Soylu, kentte devam eden enkaz kaldırma çalışmalarını takip ettiklerini ve ramazan ayı öncesi yapılması gerekenleri konuştuklarını söyledi.

Bakan Soylu, depremzedelerin geçici barınma alanlarına ilişkin görüş alışverişinde bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Buradaki işimizi bitirmeden buradan ayrılmayacağız”

“Herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. Vatandaşlarımızın bu çabadaki sabrı ve güveniyle, içinde bulunduğumuz bu süreçten hep birlikte çıkabileceğimiz inancıyla adımlarımızı hızla atmaya devam edeceğiz.

Özellikle şehirlerin yaşam alanlarının toparlanmasına yönelik adımlar atıyoruz. Adıyamanlı hemşerilerimize şunu söylemek istiyorum; Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hepimiz, tüm kurum ve kuruluşlarımız, tüm yöneticilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile her an elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayreti içerisindeyiz.

Dünyada hiçbir devletin bu durumu bir ay içinde bu noktaya getirebilecek gücü yok. Dünyanın en büyük sarsıntılarından biriyle karşı karşıyayız. İnşallah Cumhurbaşkanımızın da vatandaşlarımıza söylediği gibi çok kısa sürede bu noktaya hep birlikte geleceğiz ve bir yıl içinde buradan hep birlikte çıkacağız.

Buradaki çalışmalarımızı bitirip vatandaşımızın geçmiş hayatını daha iyi bir noktaya getirmeden buradan ayrılmayacağız. Kaybettiğimiz canları geri getirmek mümkün olmadığı için başka noktaların hem bu ülkede hem de bu millette tamir etme, yok etme ve yenilerini yaratma imkanı var. Vatandaşlarımıza bu imkânları zamanında ulaştırmaya devam edeceğiz.”

narlidere-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu