Haber

ABD’li askeri analist Macgregor, olası kara operasyonu konusunda Türkiye’yi İsrail’e uyardı

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 23 gün boyunca Gazze’ye düzenlediği saldırılarda şehit sayısının 3 bin 195’i çocuk, 1863’ü kadın olmak üzere 7 bin 703’e yükseldiğini duyurdu. İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi kara operasyonuna ilişkin açıklama yaparken, Başbakan Netanyahu operasyonların ikinci aşamasına girildiğini duyurdu.

Eski ABD Ordusu Pentagon danışmanı, emekli albay ve askeri analist Douglas Macgregor, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İsrail’i kara operasyonu konusunda uyardı.

‘KARA OPERASYONU DÜZENLENİRSE ENDONEZYA’DAN FAS’A HERKES İSRAİL’E KARŞI BİRLEŞECEK’

Paylaşımında Türkiye’ye dikkat çeken Macgregor, şunları söyledi: “İsrail Savunma Kuvvetleri Gazze’ye büyük bir kara saldırısı başlatırsa Endonezya’dan Fas’a kadar herkes İsrail’e karşı askeri bir ittifak içinde birleşecektir.”söz konusu.

‘EN BÜYÜK ENDİŞEM TÜRKİYE’Yİ DAHİYOR’

Asıl derdinin Türkiye olduğunu vurgulayan Macgregor, şöyle konuştu: “Bu ittifak benim en büyük endişem olan Türkiye’yi de içeriyor.”dedi.

DAHA ÖNCE DE UYARILMIŞTI

Macgregor, daha önceki açıklamasında “Bir dünya savaşının eşiğindeyiz” diyerek, İsrail’in olası kara operasyonunda istenilen başarının yakalanamayacağını kaydetmişti. “Bölgenin en büyük hava ve askeri gücüne Türkler sahip. Bir aydan kısa bir sürede iki milyon askeri bölgeye konuşlandırabiliyorlar. Türkler de çok acımasız savaşçılar.

‘İSRAİL İÇİN KIYAMET OLACAK’

Bütün bu saydıklarım İsrail’in Gazze’ye girmesi halinde kıyamet olacaktır! “Az önce bahsettiğim şey kazanılamaz bir savaşı anlatıyor.”dedi.

KAYNAK: HABER7

hisarcikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu