Sağlık

4 erkekten 1’i 21 yaşından önce kel kalıyor

Dünya çapında 56 milyon insan saç dökülmesi ile mücadele ediyor. The Hair Society’nin açıkladığı verilere göre dünya çapında 35 milyon erkek ve 21 milyon kadın şiddetli saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya.

Her dört erkekten biri 21 yaşından önce kelleşmeye başlarken, kadınların yüzde 50’si hayatları boyunca saç dökülmesi yaşıyor ve 50 yaşından önce saçlarını kaybediyor.

İlgili Makaleler

Saç dökülmesinin dünyada yaygın bir sorun olduğunu kaydeden Arka of Med Clinic Kurucusu Sadberk Karaduman, bu sorunun nedenlerini şu sözlerle paylaştı: “Genetik faktörler, hormonal değişiklikler, gerginlik, beslenme bozuklukları, ilaç kullanımı ve çeşitli hastalıklar sayılabilir. saç dökülmesi nedenleri arasındadır. Saç dökülmesi belirtileri arasında saçlarda incelme, incelme, kırılma ve kırılmalar bulunurken zamanla kellik oluşabilmektedir. Saç ekimi, saç dökülmesine karşı en kalıcı tedavi sistemi olarak kabul edilmektedir. En sık kullanılan teknikler arasında FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), DHI (Direct Hair Implantation), Safir FUE ve Kök Hücre Tedavisi ile Güçlendirilmiş Saç Ekimi yer alır. Bu tekniklerin avantajları saç tipine, saç dökülme derecesine ve kişinin beklentilerine göre değişebilmektedir. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cebeci Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu